[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> پت و مت یا جن و جودی؟! https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...9#pid45599
» <شارینگهام> پست بسیار زیبا و سینمایی ورزش 3 در وصف برد پرگل آلمان https://www.varzesh3.com/news/2048718
» <سروان رنو> آقای اسمیت به واشنگتن می رود ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...5#pid45595
» <رابرت> "ناصر"های گوینده-دوبلور در "خاطرات سودا زده من" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...2#pid45592
» <شارینگهام> تقدیم به کنتس عزیز: «نومید مشو ،امید می‌دار ای دل* در غیب عجایب است بسیار، ای دل»
» <کنتس پابرهنه> جناب شارینگهام عزیز مرسی برای این کشفیات... پس من از حالا به خودم وعده ی پنجمین ستاره رو دادم.
» <سروان رنو> بحث تاریخی درباره مهاجران و تیم ملی فوتبال آلمان و فرانسه ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...8#pid45568
» <شارینگهام> سلام و درود ، خوش آمدید
» <master of puppet> سلام به تمامی کاربران کافه کلاسیک
» <Emiliano> «مرتضی اردستانی» عزیز هم رفت. ایشون چهره‌پرداز بودن و گاهی بازی می‌کرد. نقش کوچیکی هم در تله‌تئاتر «برده رقصان» داشتن.
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 13 رای - 4.31 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موسیقی بی کلام پخش شده از صدا و سیمای ایران
نویسنده پیام
نانگیولا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۲/۶
اعتبار: 25

تشکرها : 1228
( 1950 تشکر در 237 ارسال )
شماره ارسال: #2267
RE: موسیقی بی کلام پخش شده از صدا و سیمای ایران

(۱۳۹۹/۱/۱۰ عصر ۱۱:۴۰)لرد پدینگتون نوشته شده:  

سلام....

مرادبیگ عزیز در مورد اون اهنگ مربوط به شوئیچی که در والت هم بودتا اونجایی که میدونم نسخه ای با زمانی طولانی تر در سریال شوئیچی  پخش نشده که  از این سریال جداکنم.اگه مشاهده کردم حتما تقدیم میکنم...

دوست عزیز مورچه سیاه به نظر میاد اون کلیپی که از یک سریال ژاپنی جدا کردین مربوط به یکی دیگه از سریالهای بازیگر نقش عموی شوئیچی باشه و مربوط به سریال شوئیچی نیست.درواقع شک من به خاطر عکس اون خانمی هستش که در پشت سر این بازیگر هستش و در سریال نبود.هر چند که از سریالی که از 40 قسمتش فقط 5 6 قسمتش پخش میشه نباید انتظار داشت همه شخصیتهاش رو بشناسیم.!!

تانگیولای عزیز در مورد alan oldfield اهنگساز استرالیایی که سازنده موسیقی متن فیلم بوده من 2 البوم ازش توی یوتیوب دیددم که در زیر قرار میدم اما اهنگهاش زمین تا اسمان با اون چیزی که ما دنبالشیم متفاوته..البته در لینک مربوط به این اهنگساز در سایت imdb نام تعدادی از کارهای ایشون رو نوشته بود که من 2 3 تا از فیلمهای ایشون رو تونستم چک کنم.

لینک یوتیوب مربوط به کارهای ایشون:

https://www.y o u t u b e . c o m/results?search_query=Alan+Oldfield

تانگیولای گرامی اون سایت روسی که معرفی کردین من لیست البوم های اون رو نمیبینم مبیشه لینک اون رو قرار بدین؟

یک نکته هم در مورد سایتی که اون البوم music of japan رو گزاشته خواستم خدمت دوستان عرض کنم ایا عضویت در این سایت و دانلود البوم مورد نظرمون و سایر البوم های موجود در اون سایت به صرفه تر از خرید البوم اون به صورت سی دی {یا صفحه} نیست؟

سلام لرد گرامی،

در مورد اون سایت من راهنمایی می کنم.

مثلا شما Bruno Nicolai رو مد نظر دارین که یکی از مشهورترین آهنگسازان ایتالیا هست.

خب فامیلش هست Nicolaiپس در قسمت بالا سمت چپ    N رو پیدا کرده و روی اون می زنیم.

تمام آهنگسازان الکترونیک که فامیلشوم با N هست رو لیست میکنه با تاریخچه و سبک کاریشون و آلبوم هاشون.

برای این آهنگساز ایتالیایی اینو می نویسه:

Nicolai, Bruno (Italy)

Allora, Il Treno (1975) (soundtrack)

Prolific Italian soundtrack / library composer. The above album includes an electronic track "Alpen Express", which is all pedestrian synth rhythms and Kraftwerk / "Popcorn" melodies. File under EM-related.

حالا اگه این آهنگساز رو در سایت دیسکوز چک کنین بالغ بر 100 عدد آلبوم داره، ولی اینجا یک آلبوم رو مد نظر داره و اون هم یک ترک اون.

درست هم هست، همه آلبوم های این آهنگساز تم جاز دارن ولی اون فقط یک ترک داره که الکترونیک هست.

مثلا چندی پیش دوستان مطرح کردند که کار مارکوپلو رو یکی گفته واسه آهنگساز ژاپنی Isao Tomita هست.

پس بررسی میکنیم ببینیم هست یا نیست.

روی T  میزنیم و Tomita رو پیدا میکنیم و درباره اش میخونیم.

بیبینیم چی میگه:

Tomita, Isao (Japan)

Snowflakes Are Dancing (1974)
Catastrophe 1999 (1974) (soundtrack)
Prophecies of Nostradamus (1974) (S)
Pictures At An Exhibition (1975)
The Firebird (1975)
The Planets (1976)
Sound Creature (1977)
Kosmos (1978)
The Bermuda Triangle (1978)
Daphnis et Chloe (1979)
Portopia '81 (1981) (S)
Grand Canyon Suite (1982)
Dawn Chorus (1983)
Mind of the Universe (1984)
Bird Chorus (1985) (S)
Back To the Earth (1987)
Misty Kid of Wind (1989) (soundtrack)
Storm From the East (1992) (soundtrack)
The First Emperor (1994) (with others) (soundtrack)
Shin-Nihon Kiko (1994) (soundtrack)
NASCA Fantasy (1994) (with Kodo Drummers)
Bach Fantasy (1996)
Captain Ultra (1996) (soundtrack) (recorded in 1967)
Jungle Emperor Leo (1997) (soundtrack)
Gakko I - III (1998) (soundtrack)
The Tale of Genji (1999)
Sennen No Koi (2001) (soundtrack)
Tokyo Disney Sea (2002) (soundtrack)
Twilight Samurai (2003) (S) (soundtrack)
Welcome Home Hayabusa (2012) (soundtrack)
Okhotsk Fantasy (2016)
Dr. Coppelius (2017)

Born in 1932 and died on May 5, 2016, Isao Tomita was one of the most important Japanese electronic musicians. Isao spent his childhood in China but upon returning to Japan entered the Keio University. After graduating in 1955, he became a full-time composer, scoring works for movies, TV and theatre productions. Tomita's first experiments with electronics date back to the 1960's when he bought himself a modular moog. At that time he was deeply influenced by Walter Carlos' groundbreaking work with synthesizer on the legendary Switched-On Bach. It is no wonder, therefore, that Tomita became famous mostly thanks to his interpretations of music by classical composers. However, unlike Walter/Wendy Carlos, Tomita mainly played music by more modern composers, like Debussy and Mussorgsky, for instance. Besides, around 1976 or so he started adding more and more self-composed pieces which he blended smoothly with his classical interpretations. Yet another difference between the two is that Tomita preferred his synths sounding like synths unlike Carlos, who tried to imitate the sounds of real instruments. As for me, I prefer Tomita's approach over Carlos'. Recommended.. No, a must!

با خوندن این مطالب که بدرستی و دقت نوشته شده ، شما میفهمید که یکی از محالات هست که این آهنگساز ژاپنی کار مارکوپلو رو ساخته باشه.

در ضمن شما میفهمید که کار Walter Carlos  هم به چه سبکی هست و ایا برتری داره یا ضعف.

یک مثال دیگه:

اینجا ما Jiannis رو مد نظر می گیریم:

بیبینیم که چی گفته:

Jiannis (Greece)

Timeless Vision (1988) (with Lambert)
Paramorphon (1990)
Das Tonale Schweigen (1991)
Paramorphon II (1992) (recorded in 1988 - 1989)
Plugged (1997)
Nightsessions (1998)

Greek synthesist Jiannis Zedamanis makes solo Electronic Music since 1986. His style is heavily influenced by the Berlin School. Long tracks in the tradition of Klaus Schulze.

خب با خوندن این اطلاعات ما می فهمیم که موسیقی این فرد یونانی چیزی مثل تنجرین دیریم و شولز هست.

چون سبک اونها رو مشخص کرده است.

سبکها رو اینجا واسمون لیست کرده است:

http://www.pugachov.ru/eem/subgenres.html

حالا شما می توانید بدون گوش کردن به موسیقی به خیلی از اطلاعات برسید.

مثلا از موسیقی ژون میشل ژار خوشتون میاد، به راحتی تمام کسانی که که گفته در سبک ژار هستند رو پیدا کنید و گوش کنید.

امیدوارم مفید باشد.

روز خوش.

زجر کشیده ! تو آنگاه به کمال رسیده ای که بیداری در خطاب و سخن گفتنت جلوه کند . جبران خلیل جبران
۱۳۹۹/۱/۱۱ صبح ۰۷:۱۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : لرد پدینگتون, ماهی گیر, مهدی مولایی, اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ, مراد بیگ, اینیگما
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
Joel Fajerman - Flowers Love - کاوه - ۱۳۹۱/۷/۲۰, عصر ۰۴:۰۰
Carl Orff - Carmina Burana - کاوه - ۱۳۹۱/۷/۲۳, عصر ۰۴:۱۰
پاکو دلوسیا - کاوه - ۱۳۹۲/۹/۱۸, عصر ۰۱:۲۷
یان هَمر - کاوه - ۱۳۹۲/۹/۳۰, عصر ۰۴:۴۱
RE:ویوالدی - کاوه - ۱۳۹۳/۱/۱۲, عصر ۰۳:۲۱
موسیقی بی کلام رادیو پیام - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۱/۲۳, عصر ۰۹:۱۷
RE: موسیقی بی کلام رادیو پیام - Achilles - ۱۳۹۳/۱/۲۴, صبح ۰۸:۳۵
RE: موسیقی بی کلام رادیو پیام - Achilles - ۱۳۹۳/۲/۱۲, عصر ۰۹:۲۹
Masayuki Kamiya - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۱/۲۹, صبح ۰۹:۱۷
RE: Masayuki Kamiya - نانگیولا - ۱۳۹۳/۱/۲۹, عصر ۰۷:۴۵
RE: Masayuki Kamiya - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۱/۲۹, عصر ۰۸:۵۸
RE: Masayuki Kamiya - نانگیولا - ۱۳۹۳/۱/۳۱, عصر ۱۰:۳۶
RE: Masayuki Kamiya - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۲/۱, صبح ۱۰:۲۴
RE: Masayuki Kamiya - نانگیولا - ۱۳۹۳/۲/۱, عصر ۰۹:۴۷
Chet Atkins - Country Music - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۲/۱, عصر ۰۸:۳۲
RE: Chet Atkins - Country Music - نانگیولا - ۱۳۹۳/۲/۲, عصر ۰۴:۰۱
RE: Chet Atkins - Country Music - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۲/۲, عصر ۰۴:۴۷
RE: Chet Atkins - Country Music - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۲/۲, عصر ۱۰:۴۷
RE: Chet Atkins - Country Music - نانگیولا - ۱۳۹۳/۲/۲, عصر ۰۶:۰۷
Symphony #9 - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۲/۴, عصر ۰۸:۳۷
L'Eclisse - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۲/۱۳, عصر ۰۵:۱۲
RE: L'Eclisse - نانگیولا - ۱۳۹۳/۲/۱۴, عصر ۰۸:۲۱
Cherry Blossom or Hana - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۲/۲۴, عصر ۰۱:۳۴
RE: Cherry Blossom or Hana - نانگیولا - ۱۳۹۳/۲/۲۴, عصر ۰۲:۴۳
RE: Cherry Blossom or Hana - نانگیولا - ۱۳۹۳/۲/۲۴, عصر ۰۸:۳۲
کاست درون تو بدون تو - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۳/۲۴, عصر ۰۷:۵۱
براي سنــاتور … - فورست - ۱۳۹۳/۳/۲۶, عصر ۰۹:۰۹
واسه چند دلار بیشتر! - Kamiya Kaiser - ۱۳۹۳/۳/۲۷, صبح ۰۹:۱۳
Love Theme - Barry White - دکــس - ۱۳۹۴/۵/۱۹, عصر ۱۱:۴۷
آلیزبار - مراد بیگ - ۱۳۹۶/۱/۲۲, صبح ۰۴:۰۴
دینامارکا - مراد بیگ - ۱۳۹۶/۱/۲۵, عصر ۱۲:۱۶
درخواست مهم آهنگ بیکلام - aminbrlee - ۱۳۹۶/۲/۳, عصر ۰۲:۲۱
کیتارو - مراد بیگ - ۱۳۹۶/۳/۲, صبح ۰۴:۱۵
RE: کیتارو - aminbrlee - ۱۳۹۶/۳/۱۹, عصر ۰۱:۱۹
درخواست شناسایی - اینیگما - ۱۳۹۷/۲/۱۱, صبح ۰۹:۵۳
شناسایی بفرمایید - رابین‌هود - ۱۳۹۷/۶/۱۳, عصر ۰۵:۲۹
تشخیص صدای دوبلور - پل بلموندو - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴, عصر ۰۹:۵۷
شناسایی ترانه - پل بلموندو - ۱۳۹۸/۸/۵, عصر ۱۱:۲۹
Renkler ve Islıklar - 2008 - مراد بیگ - ۱۳۹۸/۱۲/۲, صبح ۰۲:۰۰
RE: موسیقی بی کلام پخش شده از صدا و سیمای ایران - نانگیولا - ۱۳۹۹/۱/۱۱ صبح ۰۷:۱۱
فرانتس لیست - کاوه - ۱۳۹۹/۴/۳۰, عصر ۱۲:۰۶
[split] سوال در مورد آهنگ - ریحانه - ۱۳۹۴/۹/۶, عصر ۰۲:۵۹
RE: سوال در مورد آهنگ - ماهی گیر - ۱۳۹۴/۹/۶, عصر ۰۵:۲۴
RE: سوال در مورد آهنگ - ریحانه - ۱۳۹۴/۹/۶, عصر ۰۶:۲۳