[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 3.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمیک استریپ و سینما
نویسنده پیام
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10479
( 12697 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #21
Lightbulb RE: کمیک استریپ و سینما

با تشکر از دوستان عزیز کنتس پابرهنه، حمید هامون و به ویژه خانم لمپرت

دنیای داستانهای مصور بقدری متنوع و گسترده ست که نمیشه براحتی به همه موارد پرداخت

ولی یکی از عناونینی که دهه های 50 و 60 خیلی پر طرفدار بوده اختصاص داشته به زوج هنری لورل و هاردی

سال 92 یک شماره از این سری مجلات رو با عنوان شب نشینی بصورت اختصاصی در کافه قرار دادم ، امشب برای یادآوری مجددا آپلود میکنم

توصیه میکنم یه نگاهی بندازید قطعا اوقات خوشی رو براتون رقم میزنه ، به نظرم داستان جذاب و سرگرم کننده ای داره ، به قول امروزیا خیلی فانه !

صفحه1 صفحه 2 صفحه 3 صفحه 4 صفحه 5 صفحه 6 صفحه 7 صفحه 8 صفحه 9 صفحه 10 صفحه آخر

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۴۰۲/۵/۲۶ عصر ۰۸:۱۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پهلوان جواد, پیرمرد, مراد بیگ, کنتس پابرهنه, Classic, Emiliano, رابرت, مارک واتنی, سروان رنو, اسلون کلورا, کوئیک, لوک مک گرگور, دون دیه‌گو دلاوگا
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۲/۶
اعتبار: 31

تشکرها : 1232
( 2939 تشکر در 247 ارسال )
شماره ارسال: #22
RE: کمیک استریپ و سینما

این پُست، درآمدی است بر تأثیرات فیلم زنده بر خلق کُمیک‌هایی با کاراکترهای کارتونی دیزنی. امیدوارم با نوشته‌های محققانه‌ی دوستان، ادامه یابد.

مدتی قبل که فیلم کلاسیک «پاندورا و هلندی سرگردان» (+) را دیده بودم، جست‌وجویی هم در اینترنت درباره‌ی تأثیراتِ این فیلم داشتم. صحبت از اوایل دهه 1950 میلادی است و آن‌ها که این فیلم را دیده‌اند حتماً آن کشتی بی‌خدمه‌ای که ناخدای محکوم به سرگردانی ابدی در هفت‌دریا در آن به انتظار آمدن محبوبه‌ی زیبا و اسرار-آمیزش (با بازی "اوا گاردنر") است را خوب در یاد دارند.

تصاویر زیر: سکانس شنای شبانه‌ی گاردنر بسوی کشتی؛ و پشت صحنه‌ی همین سکانس از فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" (1951).

جالبترین نکته‌ای که در جُست‌وجوهایم به آن رسیدم، تأثیر این فیلم بر خلق یکی از داستان‌های مصوّر دانلد داک در اواخر همین دهه (1950 میلادی) بود:

«عمو اسکروج و هلندی سرگردان» (+)

کارل بارکس (+) خالق این کُمیک، هنرمندی بود که محبوب‌ترین داستان‌های مصوّر عمو اسکروج، دانلد داک و برادرزاده‌هایش (هیوئی، دیوئی و لوئی) را در اواخر دهه 1950 و تا سال‌ها بعد از آن می‌آفرید.

تصویر زیر: کارل بارکس در اوایل دهه 1950 میلادی (+)

هرچند که داستان‌های کُمیکِ بارکس مناسب کودکان است، ولی من محو چند اسکچ خلاقانه‌اش از کشتی هلندی سرگردان شدم و دوست داشتم لذت تماشای آن‌ها را در اینجا با دوستان به اشتراک بگذارم. ظاهراً این تصاویر، اسکن‌شده از روی چاپ اصیل و اولیه‌‌ی این کُمیک باشد (منبع: صفحه‌ی "duckcomicsrevue" در بلاگ‌اسـپات).

اگر قرار باشد سر یک سامورایی به ناگاه قطع شود، او باید بتواند یک کار دیگر را هم به انجام برساند با موفقیّت.
۱۴۰۳/۲/۶ عصر ۱۲:۲۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رابرت, Emiliano, مارک واتنی, Classic, ترنچ موزر, لوک مک گرگور, سروان رنو, Dude, کنتس پابرهنه, اسلون کلورا, oceanic
ارسال پاسخ