[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
اسلون کلورا آفلاین
221B Baker Street
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۱/۱۸
اعتبار: 7

تشکرها : 196
( 101 تشکر در 15 ارسال )
شماره ارسال: #1261
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

(۱۴۰۲/۷/۶ عصر ۰۶:۲۳)Emiliano نوشته شده:  

و این هم به‌روزرسونی «سیاه، سفید، خاکستری»:

https://uplod.ir/zsug0fxesins/Black__Whi...1_.pdf.htm

سلام
خیلی ممنون

لینک فایل «سیاه، سفید، خاکستری» درست نیست و میگه فایل یافت نشد.

Coming Soon ...
۱۴۰۲/۷/۲۲ صبح ۰۷:۲۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Emiliano, کوئیک, زرد ابری
Emiliano آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 20

تشکرها : 1009
( 1701 تشکر در 186 ارسال )
شماره ارسال: #1262

(۱۴۰۲/۷/۲۲ صبح ۰۷:۲۲)اسلون کلورا نوشته شده:  

(۱۴۰۲/۷/۶ عصر ۰۶:۲۳)Emiliano نوشته شده:  

و این هم به‌روزرسونی «سیاه، سفید، خاکستری»:

https://uplod.ir/zsug0fxesins/Black__Whi...1_.pdf.htm

سلام
خیلی ممنون

لینک فایل «سیاه، سفید، خاکستری» درست نیست و میگه فایل یافت نشد.

سلام. ممنونم از اطّلاع‌زسونی‌تون. خدمت شما و دوستان:

https://s31.picofile.com/file/8468651650..._.pdf.html

۱۴۰۲/۷/۲۳ صبح ۰۷:۲۷
تشکر شده توسط : اسلون کلورا, مارک واتنی, کوئیک, زرد ابری, Dude
اسلون کلورا آفلاین
221B Baker Street
*

( 101 تشکر در 15 ارسال )
شماره ارسال: #1263
سلام دوستان

وقت بخیر

این پست رو در بخش "درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم" هم گذاشتم، ولی فکر میکنم اینجا مرتبط تره.

یه کارتون بود که فکر میکنم یکی دو بار بیشتر پخش نشد، یک بار تو عید بود، اواخر دهه شصت یا اوایل دهه 70.

یه سری موجود قهوه ای پشمالوی بدجنس کثیف و بدبو بودن که تو جنگل زندگی میکردن. تو هر قسمت، از جنگل میومدن بیرون و آدمایی رو که بیرون جنگل زندگی میکردن اذیت میکردن و فکر میکنم همیشه هم شکست می خوردن و دوباره آخر هر قسمت فرار میکردن به جنگل.

خیلی خیلی مبهم ازش چیزی یادمه و این توضیحات رو هم با تصورات خودم نوشتم.

سال هاست رو مغزمه که چی بود این کارتون؟ چرا دیگه پخش نشد؟ چرا هیچ کجا تو اینترنت تو سایتایی که به کارتونای قدیمی میپردازن، هیچ نام و نشونی ازش نیست؟

کسی یادش میاد همچین کارتونی رو؟

Coming Soon ...
۱۴۰۲/۷/۲۳ صبح ۰۸:۲۴
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کوئیک
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۲
اعتبار: 31

تشکرها : 2044
( 1109 تشکر در 125 ارسال )
شماره ارسال: #1264

(۱۴۰۲/۷/۲۳ صبح ۰۸:۲۴)اسلون کلورا نوشته شده:  

سلام دوستان

وقت بخیر

این پست رو در بخش "درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم" هم گذاشتم، ولی فکر میکنم اینجا مرتبط تره.

یه کارتون بود که فکر میکنم یکی دو بار بیشتر پخش نشد، یک بار تو عید بود، اواخر دهه شصت یا اوایل دهه 70.

یه سری موجود قهوه ای پشمالوی بدجنس کثیف و بدبو بودن که تو جنگل زندگی میکردن. تو هر قسمت، از جنگل میومدن بیرون و آدمایی رو که بیرون جنگل زندگی میکردن اذیت میکردن و فکر میکنم همیشه هم شکست می خوردن و دوباره آخر هر قسمت فرار میکردن به جنگل.

سال هاست رو مغزمه که چی بود این کارتون؟ چرا دیگه پخش نشد؟ چرا هیچ کجا تو اینترنت تو سایتایی که به کارتونای قدیمی میپردازن، هیچ نام و نشونی ازش نیست؟

شاید منظورتون کارتو کوتوله های جنگلی باشه یه سری آدم کوچولو بودن بعضی قسمت ها این موجودات پشمالو  اذیت اشون می کردن

۱۴۰۲/۷/۲۳ صبح ۱۱:۰۸
تشکر شده توسط : مارک واتنی, اسلون کلورا, کوئیک, Emiliano, زرد ابری, Dude, کاپیتان باگواش
اسلون کلورا آفلاین
221B Baker Street
*

( 101 تشکر در 15 ارسال )
شماره ارسال: #1265

(۱۴۰۲/۷/۲۳ صبح ۱۱:۰۸)مموله نوشته شده:  

(۱۴۰۲/۷/۲۳ صبح ۰۸:۲۴)اسلون کلورا نوشته شده:  

سلام دوستان

وقت بخیر

شاید منظورتون کارتو کوتوله های جنگلی باشه یه سری آدم کوچولو بودن بعضی قسمت ها این موجودات پشمالو  اذیت اشون می کردن

سلام
خیلی خیلی ممنون
نسخه قدیمی همین کارتون منظورم بود. اسم اصلیش رو پیدا کردم: The World of David the Gnome 1985
سال هاست بهش فکر میکردم و چیز زیادی ازش یادم نمیومد.

اینم لینک یه بخش کوتاه دوبله شده اش:

https://kasbarg.ir/no-title/aaIj64Ipxn

بازهم سپاسگزارم ازتون.

Coming Soon ...
۱۴۰۲/۷/۲۳ صبح ۱۱:۳۴
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کوئیک, مموله, زرد ابری, Dude, کاپیتان باگواش, رابرت
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۲/۶
اعتبار: 31

تشکرها : 1227
( 2928 تشکر در 246 ارسال )
شماره ارسال: #1266

(۱۴۰۲/۶/۱۰ عصر ۰۹:۵۰)مورچه سیاه نوشته شده:  

سلام وقت بخیر

همگی خوشحال هستیم از اینکه دوباره دون دیگو تشریف آوردن و چراغ بخش کارتون منور شده.

دوست داشتم این پُست را به دوست گرامی، جناب مورچه سیاه تقدیم کنم، هرچند که پیشتر در پیام خصوصی از معرفت و خیرمقدم-گفتنشان تشکر کرده بودم.

چندروز پیش در یک گروه تلگرامی که مدیریت آن را "امیلیانو"ی خودمان بر عهده دارند، آگهی/پوستر زیر را گذاشته بودم:

"دنیای قشنگ والت دیسنی" بر اکران سینمایی در تهران، پیش از انقلاب!

به دنبال نام اصلی این فیلم کارتونی بودم. اسم "دنیای قشنگ (زیبای) والت دیسنی" را قبلاً در کتاب "هنر والت دیزنی" از "کریستوفر فینچ" (ترجمه محسن غفرانی) دیده بودم. ظاهراً یکی از دنباله‌های مجموعه تلویزیونی دیزنی‌لند بوده است. تصویر زیر:

ولی خُب در اینجا به دنبال یک اکران سینمایی بودیم و نه نمایش تلویزیونی. پیدا کردن عنوان اصلی فیلم کارتونی از این جهت دشوارتر می‌نمود که مجموعه‌ای از چند انیمیشن کوتاه (و به قول آگهی، تهیه‌شده از بهترین کارتون‌های والت دیسنی) بود. آیا این مجموعه و چیدمان را خودِ کمپانی بیرون داده بود و یا سینمادار (صاحب سینما)ی داخل ایران آن‌ها را از روی انتخاب شخصی پشت هم چیده بود و بصورت یک فیلم کارتونی اکران کرده بود؟

موضوع را در گروه تلگرامیِ یادشده با دوستان مطرح کردم و گفتم که در این آگهی یک کُد خیلی خاص وجود دارد: گربه‌ای به نام "میلتون" که تنها و تنها در سه اثر از کارهای کوتاهِ دیزنی مجال حضور یافته بود. تصاویر زیر:

و گفتم که از بین این سه کارتونِ کوتاه که "میلتون" در آن‌ها حضور داشت، چندسال قبل صوت دوبله‌ی کارتون Puss Cafe یا همان "کافه گربه" را از روی نوار ویدئو برداشته بودم و روی ویدئوی باکیفیت‌تری سینک کرده بودم و به همراه چندکار کوتاه دیگر از دیزنی در اینترنت نشر داده بودم:

(۱۴۰۰/۱/۳ عصر ۰۵:۵۵)دون دیه&zwnj;گو دلاوگا نوشته شده:  

کارتون سوّم، کافه گربه (1950) [با امتیاز 6.6 در سایت IMDb] از کارهای خوبِ سِریِ پلوتو است. کارگردان این انیمیشن، چارلز نیکولز است که بعداً یکی از کارگردان‌های مجموعه‌ی کارتونیِ "اسکوبی دو" در شرکت هانا-باربرا شد.

دانلود از پیکوفایل بصورت دوـزبانه (فارسی-انگلیسی)

به دوستان گفتم که اگر بخواهیم عنوان اصلی فیلم کارتونی را بیابیم باید در یک مجموعه کارتونی سینمایی که یکی از سه کار "میلتون" در آن باشد جستجو کنیم.

یکی از دوستانِ آن گروه تلگرامی با نام "امیر سیروس" (Amir Cyrus) جستجویی را با همین کُد آغازید که منجر به یافته شدن عنوان اصلی آن فیلم کارتونی شد. تصویر زیر:

گمشده‌ی ما فیلم کارتونی A Disney Cartoon Jubilee محصول 1973 بود.

مشخصات کامل در لینک زیر:

https://disney.fandom.com/wiki/A_Disney_Cartoon_Jubilee

این فیلم بنابر توضیحات لینک بالا، در اروپا اکران سینمایی داشت. به فهرست کارتون‌هایش که نگاه کردیم همه آشنا بودند، همان‌هایی که روی نوار ویدئو با روایت منوچهر نوذری دیده بودیم و یکسری از آن‌ها را هم چندسال پیش برای اولین‌بار در کافه گذاشته بودم: How to Be a Sailor , Sea Scouts , Crazy Over Daisy , Early to Bed , Hawaiian Holidar

و البته Puss Cafe

ولی بجز اسامی آشنای کارتون‌های مجموعه، آنچه ما را به یقین رساند، پوستر ایتالیایی این فیلم کارتونی بود که عناصر تصویری آن عیناً مانند آگهی اکران سینمایی در تهران بود. تصویر زیر:

...............................

تمام شد، ولی جستجوها برای من و هم‌نَسل‌هایم هیچوقت تمام نخواهد شد.

اگر قرار باشد سر یک سامورایی به ناگاه قطع شود، او باید بتواند یک کار دیگر را هم به انجام برساند با موفقیّت.
۱۴۰۲/۹/۲۱ عصر ۰۸:۱۶
تشکر شده توسط : Dude, مارک واتنی, مورچه سیاه, رابرت, کنتس پابرهنه, کوئیک, اکتورز, مراد بیگ, سروان رنو, Classic, مموله, آلبرت کمپیون, Emiliano, لوک مک گرگور, کاپیتان باگواش, اسلون کلورا, شارینگهام
ارسال پاسخ