[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دستنوشته ها و دلخوری ها
نویسنده پیام
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10479
( 12696 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #51
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها

دلنوشته و صحبتهای دوست گرامی "مگی گربه" در رابطه با خبر درگذشت "بهرام زند" که مدتی قبل در یاهو با هم مکاتبه داشتیم

بله از خبر درگذشتش ناراحت شدم و با اینکه بیمار بود ولی باورش برام سخته که دیگه نیست.... تمام نقش های خاطره انگیزی که با صدای گرمش در سریال های دهه شصت و هفتاد ماندگار شده بود، در ذهنم مجسم شد... لین چان، شینگن، پدر هانیکو، شرلوک هلمز، ناوارو، میرزا کوچ خان، عمار بن یاسر، پهلوان نصرت، سرگرد فتاحی و خیلی های دیگه... یه پوستر کوچک از بعضی کارهاش درست کردم (تصویر بالا)

از دیدن تصاویر تشیع و خاکسپاریش قلبم گرفت. در دوران بیماری عکسهایی ازش در نت منتشر کرده بودن که اصلا باور نمی کردم مردی با آن هیبت اینقدر ضعیف شده باشه (انتشار عمومی عکسهای کسی که در دوران بیماری هست، اصلا خوشایند نیست و نمیدونم چه اصراری به این کار هست!...) وقتی که مهمان برنامه دورهمی بود، به نظر می امد حالش بهتر شده و خبرهایی بهبودی هم گفته می شد اما... روحش شاد باشه

همونطور که حتما میدونی بهرام زند علاوه بر صدای پر طنین و با صلابت مردانه اش (چقدر صداش روی چهره ی جرج کلونی خوش می نشست) و گویندگی های فوق العاده، مدیر دوبلاژ خیلی از سریال های تلویزیونی بعد از انقلاب بود از جمله راه قدس، جنگجویان کوهستان، از سرزمین شمالی، لبه ی تاریکی، شرلوک هلمز، ناوارو، کارتون بچه های مدرسه والت، سریال های ایرانی این خانه دور است، امام علی، پهلوانان نمی میرند، مدار صفر درجه و... که همگی دوبله های با کیفیتی داشتن و از بعضی هاشون خاطره ها داریم. اما مهم تر از همه اینها، درجه اول اخلاق و انسانیت هست که اهمیت داره و زند واقعا انسان شریف و متواضعی بود. هیچ وقت در مصاحبه ای ندیدم سعی کنه خودشو بزرگ جلوه بده یا توانایی هاش رو به رخ بکشه. میدونی که فضای دوبله پر از رقابت ها و حسادت هاست... بهرام زند دهه پنجاه تا مدتها نقش های مکمل و حتی فرعی می گفت که احتمالا به این خاطر بوده که خیلی از آقایان دوبلور خوش نداشتن یه جوانی بیاد و جای اونها رو تنگ کنه! ولی با این حال صاحب جایگاه شد هرچند که بعد از انقلاب هم بعضی از همکارانش سعی می کردن بازیگرهایی که قبلا زند به بهترین شکل حرف زده بود (رابرت دنیرو، راسل کرو، مل گیبسون، دنیل دی لوئیس و..) قاپ بزنن یا مجددا دوبله کنن

یادمه سال نود و یک که برای مراسم یادبود آقای علی کسمایی رفته بودم، بهرام زند رو دیدم، بسیار باوقار و فروتن بود. بر خلاف دیگر دوبلورها که با تفرعن مدام در حال عکس گرفتن بودن، بعد از اتمام مراسم دیدم بی سر و صدا در خلوت رفت

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۷/۳/۸ صبح ۰۱:۲۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مراد بیگ, سروان رنو, دون دیه‌گو دلاوگا, شارینگهام, Classic, پرنسس آنا, زرد ابری, سناتور, rahgozar_bineshan, منصور, آدری لاووا, ماهی گیر, KESSLER, فورست, کلانتر چانس, آلبرت کمپیون, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۳, عصر ۰۵:۱۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - زبل خان - ۱۳۹۳/۵/۱۱, صبح ۱۱:۲۸
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - پیرمرد - ۱۳۹۳/۷/۱۳, عصر ۱۰:۵۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - Keyser - ۱۳۹۳/۱۰/۶, عصر ۱۰:۲۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴, صبح ۱۲:۰۹
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴, صبح ۰۷:۰۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵, عصر ۰۴:۲۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - سروان رنو - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶, عصر ۰۲:۰۹
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲, عصر ۱۰:۵۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - منصور - ۱۳۹۴/۱/۱۴, عصر ۱۰:۳۷